Başarılarımız

2011- 2012 Eğitim Öğretim Yılı

- TÖDER’in (Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği) 6.sınıflar için düzenlediği ve 28962 kişinin katıldığı sınavda Sertan Soğancı Türkiye 1.si, Selen Karaoğlan Adana 2.si Türkiye 27.si olurken, yine TÖDER’in 7. Sınıflar için düzenlediği ve 42435 kişinin katıldığı sınavda da Gökçe Aksu Adana 2.si Türkiye 27.si, Kalkan Kılıçoğlu Adana 3.sü Türkiye 52.si oldu. ÖZDEBİR’in (Özel Dershaneler Birliği Derneği) 8.sınıflar için düzenlediği ve 29985 kişinin katıldığı sınavda ise Halil Can Doğan Türkiye 1.si oldu

- 6-B sınıfı öğrencimiz Ela Özorhan Japonya’da düzenlenen resim yarışmasında dünya 1.si oldu. 71 ülkeden 26 bin çalışmanın katıldığı “ailem” konulu resim yarışmasında Ela Özorhan altın madalya ile ödüllendirildi.

2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı

- İlköğretim Okulumuzdaki otuz öğrenci Cambridge Young Learners Sınavlarında üstün başarı elde etti. Öğrencilerimiz 2010 yılı Cambridge Sınavında dinleme, konuşma ve yazma kategorilerinde bölge ortalamasının üstünde puanlar alarak okulumuzun, İngilizcedeki başarısını bir kez daha ortaya koydu.

- Türkiye genelinde 887.660 öğrencinin katıldığı 29. Pınar Kido Resim Yarışmasında 19 öğrencimiz yaptıkları resimlerle dereceye girdi.

- 11. sınıf öğrencimiz Mete Sadık Çoban satrançta iki ayrı turnuvada yenilgisiz Adana 1.si oldu. “Yaş Grupları İl Birinciliği Satranç Turnuvası”nda ve “Adana İl Birinciliği Satranç Turnuvası”nda birinci olarak Adana Şampiyonu unvanını aldı.

- 6. Sınıf öğrencimiz Gökçe Aksu TÖDER’in ve devam ettiği dershanenin Türkiye genelindeki sınavında birinci oldu.

- Toyota Onatça tarafından düzenlenen “Benim Çevrem Benim Toyotam” konu resim yarışmasında öğrencilerimiz; Selin Tümer, Ece Evcik Adana 3.sü oldu. Sena Akkaya, Selinay Güreşçi ve Mahir Berk Bozdoğan’ın da resimleri sergilenmeye değer görüldü.

- ESMO Anonim Şirketinin Türkiye genelindeki 6.sınıf öğrencileri arasında düzenlediği “Dünya Barışı” konulu resim yarışmasında öğrencimiz Damla Ünlü başarılı bulunarak ödüle layık görüldü.

- 2011 SBS sınavında bir öğrencimiz Adana 5.si oldu.

2009-2010 Eğitim Öğretim Yılı

-2010 SBS’de 6 öğrencimiz 500 tam puan alarak Türkiye 1.si oldu.

-Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 20 Mart 2010 tarihinde düzenlenen Niğde-Adana illeri arası Taekwondo Dostluk Turnuvası minik erkekler kategorisinde İlköğretim Öğrencimiz 285 sporcu arasında birinci oldu.

-Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlü ile Seyhan Lions Kulübünün düzenlediği Kamil Karazincir’i anma Kulüpler Arası Yüzme Yarışlarında İlköğretim öğrencimiz 50 m sırtüstü stilde birinci, 50 m kurbağalamada ikinci oldu.

-Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından 20 Şubat 2010 tarihinde düzenlenen yarışmalarda İlköğretim öğrencimiz 100 m karışık stilde Türkiye ikincisi, kurbağalamada Türkiye üçüncüsü oldu.

-Sarı Lacivert Derneği’nin 2009 yılında düzenlediği “Çocuk Gözüyle Fenerbahçe Sevgisi” konulu resim yarışmasında, İlköğretim öğrencimiz, 10-12 yaş düzeyinde Türkiye ikincisi oldu.

2008-2009 Eğitim Öğretim Dönemi
ÖSS’de öğrencimiz Yabancı Dilde Türkiye 7.si Adana 1.si oldu.

SBS’de 8. sınıfı bitiren 45 öğrencimizden 32’si 400’ün üzerinde puan alırken bunlardan 20’si de 450’nin üzerinde puan aldı. Böylece okulumuz 2009 Orta Öğretim Yerleştirmede Seyhan ilçe 1.si oldu.

1-A sınıfı öğrencimiz Lina Gürbüz İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İlköğretim kurumları Küçükler Kategorisi Artistik Jimnastik yarışmasında Adana 1.si oldu.

Adana Yaş Grupları satranç turnuvasında öğrencilerimizden Emine Metin 8 yaş bayanlar kategorisinde Adana 1.si olurken, 16 yaş erkekler kategorisinde ise Mete Sadık Çoban Adana 2.si oldu.

Fen Lisesi öğrencilerimiz Senem Derya Tatar ve Fahri Korcan Ulaş, Eskişehir Atayurt Kolejinin düzenlediği Ulusal Bilim Şenliğinde 2.lik ödülü seviyesinde görülen teşvik ödülü olarak da adlandırılan mansiyon ödülünü kazandılar.

Uluslararası Lions 118-U Yönetim Çevresi Federasyonunun düzenlediği “Barış” konulu poster yarışmasında 6.sınıf öğrencilerimiz Elif Ece Arpaç ve Berivan Türeyici ödüle layık görüldüler.

Monami Pastel Boyalarının Türkiye Temsilciliği tarafından düzenlenen “Çocuk ve Çevre” konulu resim yarışmasında 10 öğrencimiz madalya, 51 öğrencimiz de başarı belgesi ile ödüllendirildi.

Adana Kent Konseyi tarafından, gençlerin kent yönetimindeki kararlarda görev almalarını sağlayabilmek ve gençleri kendileri ile ilgili sorunların çözümünde etkin kılabilmek amacıyla gerçekleştirilen “Gençlik Meclisi”nin seçimlerinde 11. sınıf öğrencimiz Oğulcan Yaygın, Meclis Yürütme Kuruluna seçildi.

5-B sınıfı öğrencimiz Gürsel Karacaoğlu Hayvan Sevgisi Konulu Resim Yarışmasında 2. olmuştur.

Makedonya’da düzenlenen Uluslar arası resim yarışmasında, 6-11 yaş kategorisinde, anasınıfı öğrencimiz Hazal Pınar dünya sıralamasında ilk 20 ye girerek “altın palet” ödülünü kazanmıştır.

2007- 2008 Eğitim Öğretim Dönemi

OKS:
2008 OKS’de; Türkiye 1.liği 2008 OKS’de Adana 1.liği, Adana 7.liği, Adana 9.luğu, 33.lüğü, 38.liği
2008 Özel okullar sınavında; Türkiye 8.liği, Türkiye 47.liği, Adana 1.liği, Adana 2.liği, Adana 8.liği, 41.liği, 59.luğu, 87.liği, 92.liği
51001 kişinin katıldığı sınavda OKS’ de Adana 1.liği, Türkiye 10.luğu
7.sınıflar arası performans değerlendirme sınavında Adana 1.liği

Edebiyat:
Adana İl Kültür Müdürlüğünün düzenlediği “Nevruz” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında resim dalında Adana 1.liği, şiir dalında Adana 2.liği,

Spor:
Yaş grupları satranç turnuvasında Adana 3.lüğü,
Akıllı Hamleler Satranç Turnuvası’nda, 8 yaş grubunda Adana 2.liği,

Resim:
Makedonya’da düzenlenen resim yarışmasında dünya sıralamasında ilk yirmide 2 öğrencimiz,
Polonya’da düzenlenen “14. Uluslararası Çocuk ve Gençlik” resim yarışmasında 5–8 yaş grubunda 2 öğrencimize ödül,
Monami’nin düzenlediği resim yarışmasında 25 madalya 57 başarı belgesi,
Pınar’ın düzenlediği resim yarışmasında çeşitli ödüller,
Dünya öğrencilerinin katıldığı Belarus’ta Green Cross International’ın düzenlediği; 24 ülke’den 10654 öğrencinin katıldığını serbest yarışmasında dünya 3.lüğü

2006- 2007 Eğitim Öğretim Dönemi

Spor :
Adana Seyhan Rotary Kulübü Santranç Turnuvası 6-10 yaş grubu yarışmalarında Adana 3.lüğü
Türkiye Yüzme Federasyonunun düzenlediği Türkiye Bireysel Yüzme Şampiyonası Ön eleme Yarışmaları 15-16 yaş grubunda, farklı mesafelerde 2.lik ve 3.lük
Türkiye Aerobik-Jimnastik yarışması 10-12 yaş grubunda Türkiye 2.liği
2006-2007 İlköğretim Okulları Küçükler Kategorisi Yüzme yarışmasında 1.lik ve 2.lik
Biatlon Milli Takım Seçmelerinde Yıldız E Grubu Bayanlarda Türkiye 2.liği ve 3.lüğü

Bilgi ve Kültür Yarışması :
Adana Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği İlköğretim Okulları 5. Bölge Okulları arasında Bilgi ve Kültür Yarışmasında 1.lik
Bilimsel Çalışmalar :
MEF’in “Uluslar arası 16. Araştırma Projeleri Yarışması”nda Adana’dan seçilen tek proje ile ilimizi temsil etmeye hak kazanan Özel Adana Fen Lisesi 81 ilden gelen 511 proje arasında Türkiye 2.si oldu.
İstanbul Eyüboğlu Eğitim Kurumlarının düzenlediği “Türkiye Fen Liseleri Arası 4. Matematik Buluşması”nda Takım1.liği, Takım 2.liği ve Takım3.lüğü
“TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması”nda Özel Adana Fen Lisesi’nin projesi sergilenmeye değer bulundu.

2005- 2006 Eğitim Öğretim Dönemi

Spor :
Türkiye Sportif Aerobik Müsabakaları 10-12 yaş grubunda tekli Türkiye birinciliği, üçlü Türkiye birinciliği
İlköğretim erkek basketbol takımı yıldız erkekler grubunda Adana ikinciliği
Lise erkek basketbol takımı Adana dördüncüsü
Seyhan Rotary Kulübünün düzenlediği 2006 Adana Yaş Grupları 12 yaş altı erkekler satranç turnuvasında Adana ikinciliği
Adana Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği 2005-2006 öğretim yılı ilköğretim kurumları yıldızlar kategorisi satranç yarışmasında Adana üçüncülüğü
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İlköğretim Kurumları Yıldız Erkekler Kategorisi Masa Tenisi Yarışmasında Adana dördüncülüğü

Resim:
Yeni Baraj Lions Kulübü tarafından düzenlenen “Barış” konulu resim yarışmasında bir öğrencimiz Adana birincisi olmuş, Türkiye genelinde ise mansiyon ödülü kazanmıştır.Bir başka öğrencimiz de aynı yarışmada Adana ikincisi olmuştur.
Monami Boyalarının Türkiye genelinde düzenlediği “Monami Pastel Boya Resim Yarışması”nda bir öğrencimiz büyük ödülle ödüllendirilirken , 21 öğrenci farklı derecelerle önemli ödüller aldı, 69 öğrencimiz de başarı belgesi almaya hak kazandı.
Meteoroloji Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim yarışmasında bir Adana birinciliği ve bir de jüri özel ödülü
Sivil Savunma Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim yarışmasında Adana birinciliği

Şiir ve Deneme Yarışması :
Sabah Gazetesi tarafından Güney Bölgesinde düzenlenen yarışmada şiir ve deneme dalında birincilik

OKS ve ÖSS Başarısı :
2006 OKS’de öğrencimiz Elif Afacan Türkiye 3.sü Adana 1.si ve 2006 ÖSS’de Ahmet Can Dalyan Sayısal 2 puan türünde Türkiye 62.si Adana 3.sü oldu.

2004-2005 Eğitim Öğretim Yılı

Spor :
5. sınıf öğrencimiz Cansu Karaca Jimnastikte Türkiye 2.si oldu.
5.sınıf öğrencimiz Selin Çağlar Teniste Türkiye 2.si oldu
Lise Erkek Basketbol Takımı Adana Üçüncülüğü
İlköğretim Yıldız Erkek Basketbol Takımı Adana İkinciliği
Seyhan Rotary Kulübünün düzenlediği 14 yaş altı bay-bayan satranç turnuvalarında 8. sınıf öğrencimiz Pınar Karayaylalı Adana 1.si, 7.sınıf öğrencimiz Umut Abit Adana 3.sü oldu.

Resim Yarışması :
İlköğretim de,
1 Türkiye Birinciliği (Türkiye Satranç Federasyonu Afiş Yarışması)
1 Adana Birinciliği (Seyhan Lions Kulübü “Barışa Bir Şans Tanı” konulu resim yarışması)
1 Adana Üçüncülüğü (Seyhan Lions Kulübü “Barışa bir şans tanı” konulu resim yarışması)
İlköğretim öğrencilerimiz; resim dalında birincilik

Şiir ve Öykü Yarışması :
Sabah Gazetesi tarafından Güney Bölgesinde düzenlenen yarışmada şiir dalında ikincilik, öykü dalında ise ikincilik ve üçüncülük

2003-2004 Eğitim-Öğretim Yılı

Spor :
2004 yılında İlköğretim öğrencimiz Mustafa İnkaya satrançta milli takıma seçildi ve Avrupa 21.si oldu.
Satranç Müsabakalarında; 2 Adana Birinciliği, 2 Türkiye Dördüncülüğü
Yüzme Yarışmaları Karışık Stilde 1 Adana Birinciliği
Yüzme Yarışmaları Kelebek Stilde 1 Adana İkinciliği
Yüzme Yarışmaları Kelebek Stilde 1 Adana Üçüncülüğü
Sportif Aerobik Türkiye Birinciliği

2002-2003 Eğitim-Öğretim Yılı

Spor :
İlköğretim 2. Kademe Yıldız Erkekler Basketbol Takımı Adana İkinciliği
İlköğretim 1. Kademe Küçük Erkekler Basketbol Takımı Adana Birinciliği
İlköğretim Okulları Grup Birinciliği, Yarıfinallerde İkincilik
İlköğretim 2. Kademe Küçük Kız Basketbol Takımı Adana Üçüncülüğü
Lise Erkek Basketbol Takımı Adana Üçüncülüğü
10-11-12 Yaş grubunda Yüzmede farklı stillerde;
2 Türkiye Üçüncülüğü
2 Bölge Birinciliği
2 Bölge İkinciliği
3 Bölge Üçüncülüğü
İlköğretim de satranç turnuvalarında;
1 Adana Birinciliği
2 Adana İkinciliği
5 Adana Üçüncülüğü
Büyük Kızlarda ritmik jimnastik (sportif aerobik) dalında Türkiye şampiyonluğu

Resim Yarışmaları :
12 Yaş Kategorisi
1 Türkiye Birinciliği
2 Adana İkinciliği
5 Adana Üçüncülüğü

2001-2002 Eğitim- Öğretim Yılı

TÜBİTAK Kimya Olimpiyatlarında öğrencimiz Ömür Özel Akdeniz Bölge 1.si oldu

Spor :
İlköğretim 1. Kademe Basketbol Adana Birinciliği
Türkiye Basketbol Müsabakaları Yarıfinal Birinciliği
İlköğretim 1. Kademe Basketbol Müsabakaları Türkiye Altıncılığı
İlköğretim 2.Kademe (6.7.8. sınıflar)Kızlar Basketbol Takımı Adana Üçüncüsü
İlköğretim 2. Kademe Erkekler Basketbol Takımı Adana İkinciliği
Lise Erkek Basketbol Takımı Adan İkinciliği
Sportif Aerobik Türkiye İkinciliği
Yüzmede Adana Birinciliği

2000-2001 Eğitim Öğretim Yılı

Adana Koleji ÖSYM’nin 2001 kitapçığında dil alanında Türkiye Özel Okullar 1.si olarak yer aldı.
Tubitak Proje Yarışması”nda Kimya dalında Türkiye 4. sü olan öğrencilerimizden Soner Kurt teşvik ödülü aldı.
2001 yılında öğrencimiz Selvin Yaltır dil alanı Türkiye 77.si Adana 1.si, Soner Kurt ise ÖSS sayısal alanı Türkiye 14.sü Adana 1.si oldu.
Tubitak Proje Yarışması”nda Kimya dalında Türkiye 4. sü olan öğrencilerimizden Soner Kurt teşvik ödülü aldı.

Spor :
İlköğretim 2. Kademe Kız Basketbol Takımı Adana Birinciliği
İlköğretim 2. Kademe Erkek Basketbol Takımı Adana Birinciliği
İlköğretim 2. Kademe Kız Basketbol Takımı Türkiye Grup Birinciliği
İlköğretim 2. Kademe Erkek Basketbol Takımı Türkiye Grup Birinciliği
İlköğretim 2. Kademe Kız Basketbol Takımı Yarıfinal Üçüncüsü
İlköğretim 2. Kademe Erkek Basketbol Takımı Yarıfinal İkincisi
İlköğretim 1. Kademe Kız Basketbol Takımı Adana Üçüncüsü
İlköğretim 1. Kademe Erkek Basketbol Takımı Adana İkincisi
İlköğretim 1. Kademe Erkek Basketbol Takımı Grup Birincisi
Lise Erkek Basketbol Takımı Adana Üçüncüsü

1990 – 2000 Yılları

Okulumuz 1991 Mezunu Bilge Yeşil aynı yıl Ö.Y.S”de dil alanında Türkiye 1. si olarak girdiği Boğaziçi Mütercim-Tercümanlık bölümünden simültane olarak 1.likle mezun oldu ve Fulbright Bursu kazanarak Wisconsin Üniversitesi”nde medya iletişim mastırı yaptı. New York Üniversitesi bursu ile doktorasını tamamlarken aynı zamanda New York”ta bir internet şirketine ortak oldu.
1992 yılında Öğrencimiz Elif Kemaloğlu ÖYS dil alanı Türkiye 5.si oldu.
Öğrencilerimiz Ersin Şengül 1993, 1994, 1995 yıllarında Adana Liselerarası Satranç 1. si oldu ve Türkiye şampiyonasında da başarı göstererek yaş grubunda Milli Takıma seçildi.
1998 yılında öğrencimiz Mustafa İşler ÖYS TM alanı Adana 1.si, Türkiye 51’si oldu.
Mehmet Uysal, satrançta Adana İl birincilikleri, Türkiye derecelerinin yanı sıra Satranç Milli Takımı İle 1999 yılında İspanya”daki Dünya Şampiyonası”nda ülkemizi temsil etti.2000 Haziran ayında Ankara”daki Türkiye Şampiyonası”nda ilimizi ve okulumuzu temsil ederek Dünya olimpiyatlarına katıldı.
2000 yılında öğrencimiz Ceren Yavuz ÖSS dil alanında Adana 1.si, Türkiye 60.sı oldu .
Özel Adana Fen Lisesi öğrenci projeleri 4 kez MEF”te 3 kez de TUBİTAK”ta sergilenip dereceye girerek ödüllendirildi.